Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Šmírovali jsme Edith Piaf!!! aneb První svatba v company

Edith a její svatba se smrtíMuzikálu Edith Piaf - vrabčák z předměstí jsme už věnovali na našich stránkách dost prostoru. Je to ale tak skvělé představení, že se k němu často a rádi vracíme. A zřejmě i vracet budeme. I díky skvělému produkčnímu týmu v čele s paní Řeháčkovou, která nám vychází maximálně vstřici. Děkujeme!

V zákulisí Editky se nám podařilo zjistit pár zajímavostí,o které se s vámi chceme podělit. Tady jsou:

1) Choreograf, scénárista a režisér muzikálu Libor Vaculík musel i během zkoušek docházet na kontroly na kožní oddělení jedné pražské nemocnice. Na rukou měl nepříjemnou vyrážku. Podle všeho ji chytil při práci na zahrádce. Tak totiž ve zkouškovém období relaxoval.

2) Tanečník a herec Jan Révai jako jediný člen souboru nepoužíval pro vstup do zkušebny v jedné pražské základní škole požární schodiště. Chodil zásadně hlavním vchodem. A potají navštěvuje Libora Vaculíka doma. Kují prý společně pikle, jejichž výsledkem má být nová Revaiova životní role. Nic jiného prý v jejich schůzkách není.

''Taneční'' Edith3) Muzikálová hvězda a představitelka Edith Piaf Radka Fišarová zkoušela tak intenzívně, že zkolabovala při muzikálu Kleopatra, ve kterém hraje hlavní roli. Naložila si toho totiž moc a dlouho se nevědělo, zda bude v Praze premiérovou Edith Piaf. V Plzni jí byla již před dvěma lety. Do poslední chvíle proto předávala cenné rady mladičké Slovence Zdeně Trvalcové, která s ní roli Edith Piaf alternuje. Jako rivalky během zkoušek rozhodně nevypadaly.

4) Vzápětí po premiéře se v produkci piafovského muzikálu odehrála první svatba. Své ano si řekli tanečníci Jakub Šimůnek a Lucie Klementová.

5) Všechno nasvědčuje tomu, že Jan Révai je těžce závislý. Ne, nejsou to drogy ani alkohol. Ale žvýkačky. Honza se bez nich neobešel ani na slavnostní premiéře piafovského muzikálu. Prožvýkal se celou svou rolí boxera Marcela Cerdana. Co na to režisér Libor Vaculík? Schytal to od něho Honza, žvýkačkový rebel bez příčiny? To už se nám zjistit nepodařilo.

6) Premiéru Edith Piaf - vrabčáka z předměstí si nenechala ujít zpěvačka a herečka Hana Křížková (všimli jsme si, že nezhubla zdaleka tak, jak se nám to snaží vnutit jedna televizní reklama). Ale moc jí to slušelo, měla dobrou náladu a celou dobu se dobře bavila ve společnosti herce a textaře Rudolfa Kubíka. Edith a její boj v nemocniciPřišla i kostýmní návrhářka Evženie Rážová. Dorazila s bývalou tanečnicí skupiny UNO a bývalou milenkou Richarda Hese Danou Gregorovou, která dnes dělá choreografie k vystoupení našim Misskám. Nechyběl ani hlasový poradce řady hvězd a muzikálů Eduard Klezla, který se viditelně po 14 letech vzpamatoval z šoku způsobeném výkonem základní vojenské služby v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého.

7) Přišla i matka nemanželského dítěte herce Pavla Landovského, která na slavnostní premiéru dorazila přímo z nudistické pláže v Hostivaři. Tam jí zřejmě tak vyhládlo, že na rautu několikrát vyluxovala připravené občerstvení.

Jan Adam
Foto Martin J.Polák a Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.