Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Egon Kulhánek: Je to pro mě čest

Ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek - kromě námětu se podílí i na produkci nového muzikálu CarmenZde si můžete přečíst rozhovor s ředitelem Hudebního divadla Karlín Egonem Kulhánkem, který nám poskytl na apríla roku 2008 po tiskové konferenci k muzikálu Carmen. Jaké to je, produkovat světový muzikál, který bude mít premiéru mimo světové muzikálové scény?

Kdo měl jako první nápad s koprodukcí? Byla to Lucie Bílá, Petr Kratochvíl nebo vy?
Já jsem šel za Lucií Bílou rovnou s nabídkou koprodukce. Byl jsem přesvědčen, že Lucku chci, a když něco hodně chci, tak se to snažím připravit tak, aby to vyšlo.

Kdo jako první přišel s nabídkou role pro Lucii Bílou. Byl to Frank Wildhorn nebo vy?
Já a byl jsem kvůli tomu na návštěvě v Otvovicích.

Na tiskové konferenci jste se zmínili o údajných 4 milionech vložených do Carmen. Bylo to ze strany Petra Kratochvíla, jak bylo uvedeno?
Muzikál Carmen = první a určitě ne poslední spolupráce divadel Ta Fantastika a HdKMyslel jsem si, že tímto vzniknou určité mystifikace, ale jednalo se o to, že náš rozpočet byl zhruba o 4 miliony zkrácen oproti rozpočtu roku loňského. Ale není to celá částka, kterou Petr Kratochvíl vkládá do naší spolupráce. Tímto krokem jsem si nechtěl vyrovnat náš rozpočet, jen jsem hledal možnost, jak tento projekt udělat velkolepý, aby neutrpěl.

Co se týče podílu na produkci. Je to 50 na 50 nebo má někdo z vás větší podíl?
Dohodli jsme se na tom, že to producentské, to výkonné, centrum je Karlín. Samozřejmě ty kroky činíme vždy po dohodě s Ta Fantastikou. Tam jde o to, že nemůžou dva mozky dávat povel jednomu tělu. To by jaksi nedopadlo úplně dobře. Ale to, že to řídíme zas neznamená nic kromě toho, že to činíme ve vzájemném souladu a že nám byla svěřena důvěra. Na druhé straně je to jakoby náš projekt a moje dítě.

Egon Kulhánek s Lucií BílouKolik je v současné době, čili k 1. 4. 2008, prodaných vstupenek?
Přiznám se, že nevím kolik je prodaných vstupenek, ale díval jsem se na kombinaci prodaných a rezervovaných, protože to je takové to číslo, které nás zajímá a tam je pro mě neuvěřitelné číslo 13 tisíc bez toho, že bychom cokoli určitého do dnešního dne řekli.

Kdy myslíte, že se uvede Carmen na světových podiích?
To je velice těžké a složité předjímat. Může to být za půl roku, za rok, nebo také nikdy. Tady teď strašně záleží na tom, jak my tu práci uděláme.

Kdy začnou hlavní zkoušky?
Lucie Bílá už zkouší choreografie a tanec. Hlavní zkoušky začnou 15. července.

Co pro vás znamená mít ve "svém" divadle světovou premiéru amerického muzikálu?
Znamená to pro mě jednak obrovskou čest, jednak to vnímám jako obrovskou důvěru i jako výzvu a příležitost. Jsem strašně rád, že můžu být u toho a udělám všechno proto, abychom byli co nejlepší.

Fotografie Michal Škvor, rozhovor Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.