Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor s Michalem Davidem o muzikálu Tři mušketýři

Porthos (L. Semelka), Aramis (J. Bernáth), Athos (J. Vojtek), a d'Artagnan (T. Beroun) si přísahají věrnostOd naší externí spolupracovnice jsem obdržel další rozhovor - tentokrát s Michalem Davidem na téma muzikálu Tři mušketýři. Jelikož její předcházející rozhovor byl s Palo Haberou, bylo tu i logické spojení. Necelé tři měsíce poté jsem mailem dostal zdrcující zprávu: Leona již není mezi námi, zemřela na vrozenou chorobu. Tato tragédie je o to větší, že byla mladá a dodnes se mi nepodařilo tuto informaci ověřit. Ale ať už je to jakkoliv, děkuji i za ty dva rozhovory, které pro nás napsala. Michal Škvor

Nedávno jste se zasloužil o další muzikál na naší hudební scéně. Kdy vás napadlo převést román Alexandra Dumase do muzikálové podoby?
Producenti s herci na 100. repríze a třetím výročí divadla Broadway 22.2.2005Musím se přiznat, že mě to nenapadlo. Byl jsem požádán Oldou Lichtenbergem, což je můj spoluproducent už z Kleopatry, abych vlastně zhudebnil námět Tří mušketýrů. Mě se samozřejmě ten námět líbí, myslím si, že každý kluk ví, kdo jsou mušketýři a jako malí jsme si na ně hrávali a nejsem určitě sám. Navíc jde o téma, které je pro muzikál velice vhodné, protože je tam všechno, co muzikál potřebuje. Takže jsem to vzal a myslím, že se nám to povedlo.Producenti muzikálu Tři mušketýři Oldřich Lichtenberg a Michal David I když musím říct, že to bylo oproti Kleopatře úplně jiné téma a dělalo se mi to trošičku jinak, protože tam přece jenom ten děj je daleko, abych tak řekl víc rozsekaný nebo víc složitý než byla Kleopatra. Takže scénických záležitostí bylo daleko víc a museli jsme se s tím poprat.

Měl jste už při skládání hudby představy konkrétních lidí do daných rolí?
U některých rolí jsem samozřejmě tušil, která role by se komu hodila. Hlavně jsem věděl, zvláště u hlavních rolí, pro koho by se měly psát a taky jsem už tak psal. Porthos (J. Gajdoš), Aramis (D. Kollár), Athos (P. Kolář), a d'Artagnan (netradičně M. David) při 250. představení a výročí prvního roku uváděníTéměř každá písnička je psaná tomu dotyčnému interpretovi nebo aspoň tomu charisma nebo určitému stylu, kterému se ten který interpret věnuje. Věděl jsem, že Pepa Vojtek a Petr Kolář budou Athosové, nebo jsem si to aspoň přál, věděl jsem, že Bohouš Josef či Tomáš Trapl budou Richelieu, Monika Absolonová bude hrát s Lindou Finkovou Mylady atd. Samozřejmě jsou tyto role určitým způsobem psány na tělo.

Podařilo se vám získat práva na píseň Bryana Adamse "Přátelství na třikrát". Tři - čtyři - mušketýřiByla jednání o zakoupení práv zdlouhavá a složitá?
Nebylo vůbec zdlouhavé ani nebylo složité, musím říci, že to byla otázka pár mailů. Oni si řekli cenu, my jsme cenu akceptovali a tím pádem to bylo všechno. Ostatně jim se ten nápad velice líbil, protože ta písnička je už pro ně de facto za vodou, jak se říká. Pro Bryana Adamse to bylo takové zpestření a sám nám napsal, že se mu líbí nápad dát tuto písničku do muzikálu Tři Mušketýři. Žádný problém jsme v podstatě neměli.

Fotografie Michal Škvor, rozhovor Leona Suknicová

Komentáře k článku

avatar ooooo
0
 
 
No ujde to
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.