Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Chcete vidět tak trochu jiný muzikál – vypravte se na Tick Tick Boom!

Na jevišti byly k vidění i rozverné chvilkyPokud nejste právě příznivce velkých muzikálových produkcí, pompézních scén, nákladných kostýmů a rádi rošiřujete svoje kulturní obzory, pak je kus Tick Tick Boom! přesně pro vás. Na jevišti nenajdete téměř žádné kulisy, s převlékáním kostýmů vás herci taktéž nebudou zdržovat a po celou dobu muzikálu vám budou hrát jen tři protagonisté. Pro milovníky kusů jako je například Fantom opery to může znít poněkud bizarně, ale věřte mi, že je to docela zajímavá změna. Divadlo Na Prádle je totiž velmi komorní scéna. Muzikál je jiný i v tom, že dává půl napůl prostor hudební i činoherní části, narozdíl od jiných děl.

Hlavní hrdina a producent muzikálu v jedné osoběPokud jste ještě navíc ve věkové kategorii těsně po třicítce a máte pocit, že vám tak trochu ujel vlak a vaše sny a plány se nějak nevyplnily, pak se budete cítit v hledišti Divadla Na Prádle jako doma. Hlavní hrdina totiž bojuje právě s tímto pocitem a ono zmiňované tick tick boom mu vytrvale odtikává v hlavě v podobě pochybností o vlastním životě. Neustále totiž skládá jedno konkrétní dílo a sláva nepřichází a nepřichází. A přestože se tento popis zdá být poněkud filosofického rázu, určitě se budete většinu času smát, neboť kus je laděn více než humorně, až na pár konkrétních pasáží. Navíc máte-li slabost pro Tomáše Vaňka, který v hlavní roli neúspěšného hudebního skladatele z jeviště téměř neodejde, pak si přijdete na své. V této roli se po dobu představení vyloženě vyřádí jak po herecké, tak i pěvecké stránce a dalo by se říci, že je ho zkrátka všude plno. Možná i proto, že je mu role čerstvého třicátníka blízká – dá se říci ušitá skoro na tělo.

Tomáš Vaněk a Lucia JagerčíkováZajímavé je, že nás do příběhu vtáhne nejen jako jeho aktér, ale i jako vypravěč, který nás provází svým životem a nenaplněnými sny. A přestože vás nutí se po většinu času smát svým životním eskapádám, přijde i chvíle, kdy vás zcela jistě dojme krásným vyznáním přátelství ke ztracenému nejlepšímu kamarádovi. V daný okamžik celé hlediště zvláštně ztichne a soucítí s hlavním hrdinou. A možná je to i okamžik, kdy si každý jeden divák vzpomene na někoho blízkého, koho v životě ztratil. V dalších rolích pak Tomášovi více než zdařile sekundují Lucia Jagerčíková jako Jonova přítelkyně a Peter Pecha jako nejlepší kamarád Michael. Tady je třeba zdůraznit, že oba herci během představení velmi humorně ztělesňují ještě i jiné postavy, které se v muzikálu vyskytují a proměna je velmi zdařilá.

Zůstane idylický pár spolu?A jak už to tak bývá, hlavní hrdina nakonec úspěšně své ambice naplní a tick tick přestane odtikávat v jeho hlavě. A divák v hledišti? Pokud není přiliš přecitlivělý na číslovku ve svém věku, a tudíž nepropadne naprosté trudomyslnosti již na začátku představení, kdy mu hlavní hrdina příběhu sděluje svou obavu, že po třicítce už nastává vlastně smrt, pak odejde spokojen a pobaven. Nakonec tu přece zazní moudro, že věk je jen číslo a jak už to tak s čísly bývá, ta se přece pořád mění, nebo ne? Co myslíte?

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2019 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.