Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Proběhly první kola konkurzů do muzikálu Galileo! Co bude následovat?

Realizační tým se radíVe dnech 11. a 12. 6. 2002 proběhly v divadle Kalich konkurzy do nově připravovaného muzikálu Janka Ledeckého Galileo. Jeho světová premiéra se chystá na 15. 2. 2003, kdy zároveň uplyne 439 let od učencova narození. Konkurzu se zúčastnilo asi 200 uchazečů. A někteří prý byli tak vynikající, že si domů rovnou odnesli domů nabídky na některé z hlavních rolí. Alespoň se to povídalo v pražských, muzikálových kuloárech. Ale znáte šeptandu!

Komise neodpustila žádnou chybu…Prý je to případ dosud patřičně nedoceněných zpěvaček Pavly Kapitánové a Athiny Langoské, kterým se díky tomuto chystanému muzikálu podaří konečně náležitě zúročit jejich talent. Příjemně překvapili i absolutní nováčkové, kteří se konkurzu účastnili poprvé v životě. Výkony všech hodnotila komise ve složení Janek Ledecký, Michal Kocourek, Miroslav Dubský a Šimon Caban. … o účinkování se uchází jak neznámé tváře

Před tyto porotce předstupovali uchazeči o role jednotlivě, aby na mikrofon zazpívali některou z mnoha písní, které pro konkurs nastudovali. Tak tu zazněly na jedné straně árie z muzikálů Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, Dracula nebo Pomáda, zatímco mnozí se prezentovali ukázkami z vlastní tvorby. Účastníci konkursu vyčkávali v předsálí, ale mnozí se snažili proniknout do sálu zadními dveřmi, aby viděli a slyšeli konkurenci. Když se na to přišlo, byli vykázáni zpět mezi ostatní čekající.

… tak i známé tvářePo vystoupení každého účastníka následovalo upřesňování jeho osobních údajů. Pokud se účastník porotě líbil, byl pozván na odpoledne k absolvování pohybové zkoušky. Po jejím skončení následovala krátká porada porotců, kteří se vyjadřovali k celkovému dojmu, které účastník zanechal.

A koho jsem v Kalichu na konkursech potkal? Třeba Martina Mlázovského, který se přes konkurs do našeho Showcasu dostal do širšího povědomí v muzikálové branži. A taky Lucku Černíkovou, která účinkuje třeba v Karlínském divadle v muzikálu Za zvuků hudby. Lucie Černíková už v muzikálech účinkovala, a tak roli v company odmítlaNebo Patrika Fridrichovského, který účinkoval v muzikálu Jesus Christ Superstar, spolupracoval s naším serverem a dnes studuje divadelní vědu. A taky Martina Poštu. Ten sice chtěl zpívat, ale neměl s sebou podklady. O svých pěveckých kvalitách přesvědčovat nemusel, a tak se spíše domlouvalo, kolik závazků kde má, a jak by mohl účinkovat.

Začátkem tohoto týdne probíhá druhé kolo konkursu. Kdo bude v muzikálu účinkovat zjistíme stejně až na premiéřeV něm už se bude rozhodovat, kdo se dostane až do samotného muzikálu Galileo. Neméně důležitá událost bude následovat vzápětí. Účastníci konkurzu na choreografa odevzdali své návrhy, které se prostudovávají, aby se koncem června rozhodlo, kdo se stane choreografem muzikálu Galileo.

Držíme palce, aby vše dopadlo dobře a aby tu byl další muzikál, který bude minimálně stejně dobrý jako Hamlet.

Foto a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.