Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Ježíš ožil na prknech Hudebního divadla Karlín

Po více než 10 letech se Jesus Christ Superstar vrátil na pražské jeviště - i když jen v koncertní podoběSlavný muzikál Andrew Lloyda Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar  se znovu objevil na tuzemských jevištích. Ne sice v typické jevištní úpravě jak ho fanoušci znali z pražské Spirály nebo z Městského divadla v Brně, ale v koncertní verzi na prknech Hudebního divadla v Karlíně.

Diváci tak mohli obdivovat onen jesusovský ansámbl, jež před lety lákal davy do divadla SpirálaV tomto koncertním provedení nebyli zpěváci oblečeni do kostýmů, které známe z muzikálového provedení, ale jen do šatů, které více či méně evokovaly náladu dané písně nebo sekvence písní.

Podobný koncert již v minulosti proběhl v říjnu 2002 ve Velké sportovní hale na Výstavišti pod taktovkou producenta muzikálové verze.Vedle hlavních protagonistů se na jevišti vystřídala i řada hostů - třeba Tereza Černochová...

Ze "staré" spirálovské sestavy se opět na společném jevišti sešla Bára Basiková jako Máří Magdaléna, Kamil Střihavka jako Ježíš a Dan Bárta jako Jidáš. Hlavně příznivci Dana Bárty jistě měli radost z jeho návratu na muzikálová jeviště.

...nebo kalichovská Ofélie, broadwayská Angelika či nejnověji alternující karlínská Carmen - muzikálová zpěvačka Dasha Koncert ovšem nebyl přesnou kopií scénosledu celého muzikálu ale pásmem těch nejznámějších písní v podání jak původní interpretů, tak v podání nejrůznějších hostů. Kromě Báry Basikové, Kamila Střihavky, Dana Bárty, Bohuše Josefa, Aleše Brichty a sboristů z původního obsazení Ježíše se pod taktovkou Oty Balage představil 4TET, Tereza Černochová a Dasha.

Kromě hudebních hostů se na jevišti zrekonstruovaného HDK objevily i dvě taneční skupiny, Dance2x a Wings. Tanečníci dostali příležitost hlavně v instrumentálních pasážích a nechali následně vyniknout zpěváky.

Král Herodes (B. Josef) opět rozjel na jevišti svůj rozverný charlestonFenomenální živý orchestr pod taktovkou Oty Balage přímo na pódiu doprovázel Aleše Brichtu coby Piláta, Bohouš Josef se vrátil se svou rolí Krále Heroda a opět se s Ježíšem dohadoval, jestli se dá "přejít přes swimming pool".

Z hostů jistě nezklamala Dasha, která si střihla duet s Terezou Černochovou, a to dokonce v angličtině. Tímto se koncert podařilo ozvláštnit, stejně tak jako účastí 4tetu, který předvedl svou čistě vokální úpravu medley z nejznámějších melodií.

Duet Ježíše (K. Střihavka) s Jidášem (D. Bárta) byl balzámem na duši všem jesusovským fanouškůmMilovníkům kvalitních vokalistů jistě udělal radost Kamil Střihavka s Danem Bártou, kteří se opět předvedli v tom nejlepším světle a pamětníci původního Ježíše si chvílemi mohli připadat jako kdyby těch čtrnáct let od původního uvedení ani neuběhlo. Bára Basiková tak opět pochybovala o tom, zda je dobře "mít rád bližního svého". Kamil Střihavka se zase pohyboval v zahradách getsemanských a publikum šílelo.

Athina Langoská, Bára Básiková a Renata Podlipská si pro diváky připravily v tercetu píseň „Vše psát od prvních řádků“Přes neskutečný úspěch u publika, které odměnilo účinkující dlouhotrvajícím potleskem a standing ovation, se naprosto zaplněné Hudební divadlo v Karlíně nedočkalo regulérního přídavku, pokud za něj ovšem nebudeme považovat "Psát od prvních řádků" v podání tří Máří Magdalen (Bára Basiková, Athina Langoská a Renata Podlipská).

Hlediště plné k prasknutí ocenilo dlouho očekávané vystoupení zaslouženým aplausem a standing ovationKamil Střihavka pak alespoň poděkoval šílícímu publiku za přízeň. Opět se ukázalo, že naše scéna disponuje kvalitními zpěváky a že jsme i v naší malé zemi schopni dát dohromady vynikající show, která diváka strhne s sebou. Pro velký úspěch se Hudební divadlo v Karlíně rozhodlo k plánovaným dvěma termínům přidat i další, které budou 23. - 25. listopadu. Takže pokud chcete vidět nadprůměrné pěvecké výkony a připomenout si Ježíšův příběh, zajděte do Hudebního divadla v Karlíně.

 

Dirigentem koncertní verze byl stejně jako kdysi ve Spirále Ota Balage Zpívající hosté - skupina 4tet... ...taneční hosté - skupina Wings... ...a samozřejmě skvělí hudebníci a doprovodný sbor
Ježíš Nazaretský - Kamil Střihavka Máří Magdaléna - Bára Básiková Král Herodes - Bohouš Josef Jidáš Iškariotský - Dan Bárta
  Pilát Pontský - Aleš Brichta Kaifáš (Jiří Schöenbauer) a Annáš (Jindřich Vobořil)  

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Břešťanová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.