Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Noc na Karlštejně slavila 100. představení

Alena (H. Holišová) a Pešek (L. Olšovský) se mají moc rádi, jen se o tom musí vzájemně ujistitV Hudebním divadle Karlín (HDK) se 25.1.2006 slavilo. Muzikál Noc na Karlštejně se tento den dočkal své 100. reprízy. Inscenace měla premiéru 11. 6. 2004 a divácky je velmi úspěšná. V létě se hraje pod širým nebem v Nosticově paláci v Praze na Malé Straně, přes zimu se schová do tepla velkého sálu Kongresového centra, kde HDK nalezlo dočasný azyl.

Petra Gregorová zpovídá Kateřinu BrožovouZeptala jsem se Kateřiny Brožové, jak ona sama vnímá rozdíl mezi hraním pod širým nebem a v divadle. "V první řadě bylo představení koncipováno na letní hraní. Tady v Hudebním divadle je jen provizorně. I ten kontakt s divákem není takový, jaký bych si představovala."Karel IV. (P. Štěpánek) se svou manželkou Eliškou (K. Brožová) nakonec lásku najdou

Při jubilejním 100. představení se v hlavních rolích představili: Kateřina Brožová (Eliška Pomořanská), která nám také prozradila, že toto představení vnímala jako každé jiné. Petr Štěpánek (Karel IV.) byl možná trochu vášnivější než kdy jindy, překvapeni jeho polibky byli nejen diváci, ale i Kateřina Brožová.

Vtipkovat nezapomněl ani Mojmír Maděrič (vévoda bavorský),  který do své role zapojil i hlas prezidenta republiky. Lumír Olšovský nezklamal v roli Peška. Vévoda bavorský Štěpán (M. Maděrič) a král cyperský Petr (V. Vostarek) nevěří Peškovi (L. Olšovský) „dnu a oubytě“…Kvalitní výkon předvedl také Jan Urban (Trubadúr). Dále jsme mohli vidět např. Petra Kostku (Arnošt z Pardubic), Vlastu Peterkovou (Ofka), Hanu Holišovou (Alena).

Představení zhlédli, alespoň z části, také někteří jeho tvůrci - Karel Svoboda (hudba), Richard Hes (choreografie),M. Nosková a L. Olšovský oslavovali, stejně jako ostatní… Eduard Krečmar (texty písní). Mezi diváky jsme mohli vidět známé tváře českého showbyznysu, např. členy skupiny Maxim Turbulenc, Ivetu Bartošovou se Zdeňkem Podhůrským, finalistku soutěže Big Brother Evu Horzinkovou nebo novou posilu HDK Míšu Noskovou.

Jediné, Za oponou: E. Kulhánek (ředitel HDK), R. Hes (choreografie), K. Brožová (představitelka hlavní role), K. Svoboda (hudba), E. Krečmar (texty písní)co se představení nepovedlo, byl konec. Na závěr měli přijít na jeviště všichni autoři, ale nějak se nestihli v zákulisí včas připravit a seřadit. Diváci nic netušili, a tak se po děkovačce zvedli a "utekli" pro kabáty a domů. Pro organizátory to určitě bylo zklamání. Autoři tak dostali květiny jen v zákulisí. Možná to však pro ně mělo i svou kladnou stránku. Sešli se, popovídali si a nemuseli se nervovat na jevišti. V. Vostarek a P. Štěpánek v rozhovoru nejen o muzikáluVěřím, že při další podobné příležitosti se takové faux-pas už určitě nestane.

Po slavnostním představení následoval raut. Ten byl v prostorách Kongresového centra. Byli tu skoro všichni účinkující z muzikálu a nechyběli ani jejich kolegové z HDK Tereza Duchková, Linda Stránská nebo Roman Vojtek. Závěrečná děkovačka muzikáluVšichni se bavili mezi sebou, jedli a popíjeli. K poslechu hrála živá hudba. Na parketu se tančilo spíš výjimečně. Nejvíce se rozjela Míša Nosková s Lumírem Olšovským.

Pokud chcete Noc na Karlštejně ještě vidět, máte příležitost jen posledních pár měsíců. O prázdninách se totiž bude zkoušet nový muzikál Producenti, a tak Noc na Karlštejně i Nosticův palác dostanou zasloužené volno.

Fotografie Michal Škvor, text Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.