Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Jekyll & Hyde se blíží k premiéře

Dr. Jekyll a jeho vyvolená Emma Vrcholící přípravy na broadwayský muzikál Jekyll & Hyde se nesou ve znamení generálek. A my jsme měli šanci podívat se na jednu z nich. Hudební divadlo v Karlíně je v rekonstrukci a tak se hraje na prknech Kongresového centra.

Lucy s holkama v bordelu U červené krysyJekyll & Hyde pochází z autorské dílny Franka Wildhorna, jež se mimo jiné podílel i na muzikálu Viktor/Viktorie, který uvedlo Hudební divadlo v Karlíně (HDK). O anglické texty se postaral Leslie Bricusse, stejně jako u Viktor/Viktorie. Jak Wildhorn tak Bricusse se zúčastní slavností premiéry, která se koná 11. a 12. března.

Jekyll hledá lék ve své laboratoři…Lucie Loosová, autorka kostýmů i scény se mohla realizovat na obrovském prostoru Kongresového centra. Podíváme se tak do londýnského nevěstince, nemocnice nebo laboratoře Dr. Jekylla. Sama k tomu řekla: "Byla to výzva udělat z kostýmů a scény jeden kompaktní celek." Jak se jí to podařilo, uvidíte sami.

… a mění se v pana Hydea25. 2. se konala první kostýmní zkouška, a tak měla výtvarnice opravdu náročný den. Není totiž možné, aby napoprvé kostýmy "sedly" všem. Některé se drobně upravily, většina se musela přešít. I když se v pondělí hrála první generálka v kostýmech, některé byly jen našpendlené. Po představení se definitivně upravily a na dalších zkouškách se již hrálo v hotových kostýmech.

Lucy miluje Jekylla…Roli Jekylla a Hydea zvládl Daniel Hůlka odzpívat i s chřipkou. I když nemohl zpívat naplno, roli skvěle zvládl. Jeho pojetí Hydea bude mnohým připomínat Draculu. Právě záporná část dr. Jekylla sedí Hůlkovi více.

… ten se mění ve vražedné monstrum… Roli Jekyllovy budoucí manželky Emmy ztvárnila Kateřina Brožová. Vsadila na svou vizáž a do zpěvu se opřela naplno a tím podala jeden z nejlepších výkonů, které jsem od ní zatím viděla. Největší ženskou roli si ale zahrála Tereza Duchková. Její podání Lucy je mistrným skloubením kvalitního herectví a zpěvu.

… a jako Hyde ji zabíjí…Jekyll & Hyde se hraje ve svou verzích (americké a evropské). V Praze se bude hrát evropská verze, která zahrnuje i píseň Bring on the men. Ta byla v USA vypuštěna a nahrazena písní Good´n´evil, protože Bring on the men je údajně na americké poměry příliš "kabaretní". To ovšem nic nemění na pochopení děje. Kvalita českého překladu je na vysoké úrovni. Adam Novák si zachoval vysoký standard překladu, který předvedl již v Pokrevních bratrech.… aby sám byl zabit svým přítelem a zemřel v náruči své nastávající

O režii tohoto náročného představení se stará Rino Brezina. I když delší dobu žije v zahraničí, uchoval si češtinu a tak nemá v komunikaci s účinkujícím problémy. Živý orchestr diriguje Alexandr Frey, známý americký dirigent. Lucy vyznává svou lásku Jekyllovi Hudební nastudování nijak nezaostává za dalšími světovými muzikály uváděnými v Praze.

Jekyll & Hyde se díky angažování těch nejlepších protagonistů zatím jeví v dobrém světle a má šanci stát se jednou z nejlepších adaptací světových muzikálů na našem území.

Minirozhovor s Terezou Duchkovou

Lucy je hlavní ženská role, jak se vám hraje?
Je to rozhodně nejnáročnější part, který jsem kdy zpívala. Pro mě to je velká bitva. Jsou to dvojnásobné nervy, protože jdu do něčeho, co neznám.Veronika Břešťanová v rozhovoru s Lucy

Jsou tu i nebezpečné scény, stačíte vnímat to nebezpečí?
Občas mám strach, že uhořím nebo že mi někdo ušlápne šaty a já půjdu na jeviště bez sukně.

A co vaši kolegové?
Kolegové jsou báječní. Je to strašně krásná práce a doufám, že to z toho jeviště bude divák vnímat, protože je to hrozně to příjemná parta.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Břešťanová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.