Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Fanoušci za záchranu Excaliburu na Facebooku

Facebook je novým fenoménem, zejména mezi mladými lidmi. Jedna aktivita ale nevzývá k tomu, abychom vyměnili politiky, ale aby upozornila na nejdéle se hrající muzikál v Praze. A tím je? Překvapivě je to Excalibur v divadle TaFantastika.

Již od roku 2003, sice od premiéry 3. listopadu 2003, se sice nepravidelně, ale stále, objevuje muzikál Excalibur na scéně divadla TaFantastika. Od dob začátků jsem vám přinesli dva články - jeden o Lucii Bílé v roli Morgany (původně hrála Ginevru) a druhý o premiéře Jana Toužimského jako Artuše. V čem ale spočívá aktivita fanoušků na Facebooku? Vzhledem k tomu, že Excalibur nemá žádnou oficiální propagaci, rozhodli se fandové v čele s Janem Boušou pro to, založit stránky na Facebooku a trochu "svůj" muzikál zpropagovat. Excalibur totiž není jen srdeční záležitost pro fanoušky, ale i pro samotné účinkující.

Pokud jste na Facebooku, můžete se přidat do skupiny - http://www.facebook.com/muzikal.excalibur kde se můžete mj. dočíst i plánované obsazení. Pro ty, co nemají Facebook je tu ještě možnost zhlédnout videa na yotutube na kanálu Excaliburu - http://www.youtube.com/user/muzikalExcalibur kde mimo jiné můžete vidět i krásnou píseň Ve jménu lásky v podání Ivy Marešové.

Z původního obsazení, ve kterém figurovala Lucie Bílá, Petr Kolář, Michal Kocáb nebo Daniel Hůlka, už zbylo jenom několik nejvěrnějších. V současné době účinkují:

Artuš - Kamil Střihavka, Jan Toužimský
Ginevra - Iva Marešová
Merlin - Martin Pošta, Vladimír Marek
Morgana - Michaela Zemánková, 23. května naposledy Lucie Vondráčková
Modred - Vilém Čok, Radim Schwab
Lancelot - Viktor Dyk
Vortinger - opět Václav NOID Bárta, Marcel Jakubovie
Markéta - Tereza Nekudová, Gabriela Vermelho

Dále hrají například vynikající Lukáš Kumpricht, frontman Krucipusku Tomáš Hajíček, členka Pražského Výběru II - Zlata Kinská

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.