Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bára Basiková dohrála Dámu s kaméliemi

Bára Basiková a její Dne 27. září se s diváky rozloučil další titul z repertoáru Divadla TaFantastika, Dáma s kaméliemi. S "vůní dekadentních kamélií" se kromě celého obsazení rozloučila i představitelka titulní role Markéty, Bára Basiková.

Bára Basiková se vrátila po mateřské pauze odehrát poslední dvě představení tohotDáma v obrazeo muzikálu z pera Michala Pavlíčka a Viktorife Čermákové. Muzikál staví svůj děj na přenesení příběhu pařížské kurtizány Markéty a jejího milého Armanda z historické Paříže do dnešní doby, kdy je Markéta zpěvačka a z Armanda se stal mladý student práv a hudebník Adam.

Na všech účinkujících bylo poznat, že se Dáma s kaméliemi nehraje moc často tak chvílemi zapomínali texty nebo si je různě pozměnovali. Na všech ale bylo znát, že je derniérové představení baví. Bára Basiková si svou poslední Markétu vysloveně užívala, Nemocná zpěvačka Markéta alias Bára Basiková si čte časopis, ve kterém na derniéře měla ukrytý textsršela vtipem, ale zároveň dokázala být v těch správných chvílích vážná. Kromě toho si samozřejmě všichni diváci mohli užít její jako vždy vynikající zpěv. Jako Adam si to s Bárou užíval i Miloslav "Míla" König, který v sobě nezapřel jeden z našich mladých talentů a hlavně jeho podání písně "Zlá lásko" mi způsobilo husí kůži. Kamil Střihavka jako Baron si také užíval to, že může být s Bárou Basikovou na jednom podiu v jiné než vážné pBára Basiková a její muzikálová asistentka Eva Kratochvílováoloze.

Dáša Součková jako manažerka Sabina předvedla svůj obvykle kvalitní výkon a jako jedna z mála si do své role nepřidávala nijak výrazné vtípky. V roli mladé začínající zpěvačky "Kristýny z Jičína" se představila Eva Kratochvílová, u které musím ocenit to, žBáru je třeba na rukou nosit, zde v podání e rapidně vylepšila svůj zpěv a jako Kristýna byla správně "ulítlá".

Všichni účinkující si své role zpestřovali hláškami, ve kterých vynikal hlavně Vladimír Marek jako Adamův otec, kde jeho scénky "se psem" jsou vždy divácky vděčné. Přesto poslední představení nesklouzlo do frašky jako se to občas stává v konkurečních divadlech.

První ozvláštnění přišlo hned na začátku, když Markéta Bára radila Sabině - Dáše, že producentovi baronovi má napsat na Facebooku, že je to teď hrozně moderní. Dáša na to odvětila, že neví co to je. Před první Markétinou písní, kdy se má jednat o improvizaci začala kapela hrát melodii, načež jim Bára řekla:" To neznám." Když se Bára Basiková zadívala směrem na balkon, Kamil Střihavka se jí zeptal: "Kam to koukáš miláčku - Ale, tamhle do toho reflektoru - Ale tam nic nevykoukáš." a pokračovalo se dále. V druhé polovině pak Bára vytkla Mílovi Königovi jeho bílou čepici: "Nenos to, vypadáš v tom jako mlynář." načež následně Míla s neodolateným moravským přízvukem zvolal: "Tak máme tu tu móku pani mlynářko."

Role želv si nMarkéta dává Adamovi klíče - Bára Basiková a Vojta Dykaposledy zatancovali Lukáš Burian, Zbyněk Šporc a David Steigerwald, "sklepní kapela" zahrála ve složení Ludvík Kulich na akustickou kytaru a také role Dana, Mirek Lacko na klávesy, Jaryn Janek na basovou kytaru a Ondřej Pomajsl na bicí. Přítomnost živé kapely na jevišti je vždy přínosem a nejinak tomu bylo i u Dámy s kaméliemi.

Konec představení byl velice bouřlivý a po dlouhé době téměř zaplněné hlediště divadla Eva Kratochvílová se jako Kristýna pokouší o zpěv s kapelouTa Fantastiky odměnilo fantasticky hrající a zpívající účinkující standing ovation a neutuchajícími ovacemi, které nakonec vyústily v přídavek, na kterém bylo jasně poznat, že toto bylo jedno z mála, ne-li jediné, představení, kdy se přidávalo. Účinkující pak příliš nevěděli, kdo kdy a co má zpívat, to však nadšenému publiku ani za mák nevadilo.Umírající Markéta Bára Basiková po nádherné písni

Fanouškům Pavlíčkovy hudby a kvalitních vokalistů pak zůstavá k poslechu pouze CD, protože k nevoli fanoušků TaFantastiky pokračuje v sérii derniér, která začala na konci minulé sezóny derniérou Němcové, teď Dámy s Kaméliemi a chystá se i derniéra činoherního představení 8 žen.

Text: Veronika Břešťanová, Ilustrační foto: Michal Škvor

Komentáře k článku

avatar Jarka
0
 
 
Byla sem taky to sem si nemohla nechat ujít a na konci to nemělo chybu Dámička my bude chybět.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.