Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Konečné přípravy z show Šachmat a Nikita

Kdo vyhraje souboj? Leona Machálková nebo Daniel Hůlka?V baletním sále v Hudebním divadle Karlín bylo 4. 6. 2009 hodně živo. Probíhaly zde zkoušky a zároveň  i ukázky z připravované taneční a muzikálové show Šachmat a Nikita.  Show se uvede v Divadle Hybernia pouze třikrát. Hlavními účinkujícími bude nová taneční generace skupiny UNO, Daniel Hůlka, Leona Machálková a Lenka Bílková. Neveřejná premiéra se uskuteční 15. června a veřejná představení 16. a 17. června.

Ukázka z Šachmatu- bílé figurky.Na zkoušce byli přítomni všichni důležití lidé. Omluvila se jen Gabriela Osvaldová, která k muzikálové show napsala texty. Slova se ujal jako první choreograf a režisér představení Richard Hes, který přivítal všechny přítomné a jednotlivě všechny představil. Začal autory, zpěváky, tanečníky a lidmi, kteří se na projektu podílejí.

Ti, kteří nám v show živě zazpívají.Hudba Ondřeje Soukupa je známá již z let minulých. Na té se nic nezměnilo. Živě ji ale budou zpívat noví zpěváci. Ti doprovodili tanečníky živým zpěvem. Přítomni byly: Daniel Hůlka, Jiří Zonyga, Leona Machálková, Lucie Šoralová, Bedřich Levý, Marie Fajtová a Daniela Baňasová.

První ukázkou byl Šachmat. Celá ukázka trvala asi 20 minut. Tanečníci se nezastavili a jeli naplno i s výrazem. Jak říkal Richard Hes, že vybral to nejlepší, tak nezbývá než jen souhlasit. Tanečníci předvedli i na zkoušce perfektní výkon. Už teď se těším na celé představení. Určitě to bude skvělý taneční zážitek. Nikita bude živější jak tanečně, tak i hudebně.Je vidět, že Richard Hes jim nic neodpustil. Taneční kroky byly přesné a synchronní.

Druhou ukázkou byla stylově modernější, rychlejší a tanečně nabitější Nikita. Tady hraje hlavní roli Daniel Hůlka, Leona Machálková a  tanečnice Lenka Bílková. Hůlka i Machálková předvedli, že ke zpěvu umí i tančit. Daniel Hůlka si zatančil valčík a v představení nás čeká ještě tango a zvedačky. Překvapí nás tanečníci?Ty nám zatím neukázal. Všeobecně je známo, že Hůlka tanec moc neovládá, ale hodiny tréninku dokáží hodně. Navíc Richard Hes je zkušený tanečník, který dokáže zázraky.

Viděli jsme opravdu skvělou taneční ukázku a myslím, že obě představení stojí za zhlédnutí. Uvidíme, jakou šťávu představení dodají kostýmy od Markéty Kubíčkové. Ty jsme bohužel neviděly. Představení bude také plné efetků a nebezpečných zbraní.

Komentáře k článku

avatar marek štefan
0
 
 
nabitější
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Antonín Krása
0
 
 
Moment, musím se zamyslet.:-)
Sloveso "nabýt" má význam získat, zvětšit se. Používá se ve spojení např. nabýt majetek, zákon nabývá účinnosti, těsto nabylo na objemu.
Sloveso "nabít" má význam natlouct nebo napěchovat, naplnit (po okraj, k prasknutí). Používá se ve spojení např. nabít zbraň, nabít baterku, v tramvaji bylo nabito.
Z toho vyplývá, že např. "nabýt dojmu" znamená získat dojem, zatímco "nabitý dojmy" znamená být jimi přeplněný.
Předpokládám, že Petra neměla na mysli, že Nikita tanečně nabyla (oproti původní podobě), nýbrž že je v ní více tance než v Šachmatu. Proto si myslím, že Marek Štefan má pravdu, ale případnou opravu nechám na Petře.:-) Omlouvám se, že jsem tomu nevěnoval více pozornosti před zveřejněním článku.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.